Candy bags


   Nápad skládat kabelky pochází od starých Mayů, kteří k výrobě používali palmové listy. Jestli je to ale pravda, na to se jich už dnes nezeptám. Novodobý nápad, jak skládat tyto kabelky, přišel z Mexika, kde na jejich výrobu využívají nejrůznější obaly od sladkostí. Já už zkusila jejich výrobu i z pytlíků od kafe. Ale nebojte, pokud si nechcete kazit žaludek přemírou bonbónů a kávy, zkuste skládat kabelky z nejrůznějších papírů, které vám přijdou pod ruku.

  Naprosto bez problémů se dá použít obyčejný bílý papír, noviny, časopisy, katalogy, tapety, balící papír..... Dají se použít i staré Zlaté stránky, Avon, Oriflame...

  K samotné výrobě je třeba si připravit spoustu jednotlivých dílků. Jejich rozměr je na vás, ale měl by splňovat poměr stran 2:1. Ideální je rozměr 14x7cm, ale můžete si jej libovolně přizpůsobit.

  Aby kabelka byla pevná a nepromokavá musíte každý dílek nejdříve polepit průsvitnou izolepou. Tady jsem dostala nápad...když jsem měla po ruce jen čistý bílý papír, polepovala jsem proužky barevnou izolepou. Její šířka by měla být cca 2/3 šířky dílku. To znamená, že na polepení dílku 7cm širokého budete potřebovat cca 5cm širokou izolepu. A můžete začít se skládáním dílků.

   Celou řadu návodů najdete na internetu, takže sem popis skládání nedávám. Stejně tak tam dohledáte, jak se řady k sobě sešívají, jak se dělají dna, přidělávají ucha, zipy...Já jen stručně popisuji, co je to vlastně candy bag a chlubím se vlastní tvorbou.